GCL Division 2

Ending on 30/04/2020
Results compiled by Jim Johnston

GCL Division 2 League Table
 Boards
 MatchesPlayedDefaultsScore
 Pos  Team  Team Name  P  W  D  L  Pts  W  D  L  W  D  L  Boards  % 
18Phones A990018341450014176
25Giffnock95221218121201203056
32Cathcart B93421014141311202852
49Phones B9423101715160602751
510Stepps B933391881601202852
66Glasgow Polytechnic B92529881302412444
74East Kilbride924381813170602751
81Bearsden B923471110207602648
97Hamilton B91355913242602038
103Cumbernauld902726111701281732
  90 31 28 31 90 153 118 153 10 96 10 270  

GCL Division 2 Crosstable
 Team  Name  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Plyd  Boards 
Bearsden B3 6 3 1 3 4 1 2 1 26 
Cathcart B3 3 3 3 2 4 2 3 3 28 
Cumbernauld0 3 1 3 2 2 1 2 1 17 
East Kilbride3 3 5 2 3 3 1 2 4 27 
Giffnock5 2 3 3 3 3  4 5 30 
Glasgow Polytechnic B3 3 3 3 3 3 1 1 3 24 
Hamilton B1 2 3 3 2 3 2 3 0 20 
Phones A4 3 4 4 5 5 4 4 5 41 
Phones B3 2 3 3 2 5 3 1 3 27 
10 Stepps B4 3 4 2 1 3 6 1 3 28 

GCL Division 2 Match Results
Bd Grade Phones B (9) vs (8) Phones A Grade Comments
1 2089 Kojetsky, Pavel    -   Bozinakis, Pavlos  2196 Draw 
2 1731 Findlay, James  0  -  1 Skettos, Nicolas  1972 Away Win 
3 1501 Shah, Dipen  0  -  1 Misanjo, Stephen  1851 Away Win 
4 1482 Paterson, Colin C  0  -  1 Dickson, Robert  1793 Away Win 
5 1073 Munshi, Aryan  1  -  0 Lyons, Guy  1758 Home Win 
6 646 Vadalia, Jainill  0  -  1 Barker, Luke  1650 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Stepps B (10) vs (7) Hamilton B Grade Comments
1 1719 Muir, Phil S  1  -  0 Mulholland, Arthur L  1600 Home Win 
2 1715 Smalls, Jim A  1  -  0 Mulholland, David  1382 Home Win 
3 1676 Brownlee, Ian G  1  -  0 MacFarlane, Andrew  1371 Home Win 
4 1634 Campbell, Alistair W I  1  -  0 McAloon, Paul  1300 Home Win 
5 1491 McIntosh, James  1  -  0 Scott, Donald  1298 Home Win 
6 1471 Robertson, Ian  1  -  0 Frame, Jim H  1258 Home Win 
  6 - 0 

Bd Grade East Kilbride (4) vs (3) Cumbernauld Grade Comments
1 1803 Dobbie, Graham M    -   Stirrat, Ralph  1752 Draw 
2 1658 Murray, Frankie  1  -  0 Thomson, George  1600 Home Win 
3 1588 Brisbane, Tom  1  -  0 Johnstone, David  1550 Home Win 
4 1553 Robertson, Jim    -   Pearston, John M  1462 Draw 
5 1423 MacKenzie, Ian  1  -  0 McAteer, Derek  1418 Home Win 
6 1379 Johnston, Jim  1  -  0 Ford, George  683 Home Win 
  5 - 1 

Bd Grade Phones A (8) vs (4) East Kilbride Grade Comments
1 2196 Bozinakis, Pavlos  1  -  0 Murray, Frankie  1658 Home Win 
2 1972 Skettos, Nicolas  0  -  1 Brisbane, Tom  1588 Away Win 
3 1851 Misanjo, Stephen  1  -  0 Robertson, Jim  1553 Home Win 
4 1793 Dickson, Robert    -   Dunn, Jeff  1419 Draw 
5 1758 Lyons, Guy  1  -  0 Madhavan, Sanjith  1298 Home Win 
6 1731 McIntyre, John W  1  -  0 Irvine, Mark  1183 Home Win 
  4 - 1 

Bd Grade Glasgow Polytechnic B (6) vs (3) Cumbernauld Grade Comments
1 1526 Gibb, Robert A    -   Stirrat, Ralph  1752 Draw 
2 1481 Martin, Eric D  1  -  0 Monaghan, Mark  1739 Home Win 
3 1467 Innes, Robert    -   Thomson, George  1600 Draw 
4 1457 Matar, Michael  1  -  0 Johnstone, David  1550 Home Win 
5 1421 Eldridge, John  0  -  1 Pearston, John M  1462 Away Win 
6 1355 McClymont, Duncan    -   Monaghan, Steven  1302 Draw 
  3 - 2 

Bd Grade Cathcart B (2) vs (1) Bearsden B Grade Comments
1 1790 Wilson, Robin M    -   Callison, J Stuart  1656 Draw 
2 0 Myant, Martin    -   Dunn, Robert P  1598 Draw 
3 1668 Stewart, Alan W  1  -  0 Sharp, Alan W  1582 Home Win 
4 1453 Congalton, David G  1  -  0 McGhee, Alan  0 Home Win 
5 1351 McKenzie, Mac  0  -  1 Kerridge, Simon  1508 Away Win 
6 1243 Topping, John  0  -  1 Goodall, Alistair  1431 Away Win 
  3 - 3 

Bd Grade Bearsden B (1) vs (7) Hamilton B Grade Comments
1 1709 Smith, Antony V    -   Mulholland, Arthur L  1600 Draw 
2 1656 Callison, J Stuart  1  -  0 Caskie, Gordon  1381 Home Win 
3 1598 Dunn, Robert P  1  -  0 McAloon, Paul  1300 Home Win 
4 0 McGhee, Alan    -   Scott, Donald  1298 Draw 
5 1508 Kerridge, Simon    -   Frame, Jim H  1258 Draw 
6 1431 Goodall, Alistair  1  -  0 Saemundsson, Thor  1137 Home Win 
  4 - 1 

Bd Grade Giffnock (5) vs (8) Phones A Grade Comments
1 2147 Giulian, Philip M (FM)  0  -  1 Bozinakis, Pavlos  2196 Away Win 
2 1929 Giulian, Rosie A  0  -  1 Skettos, Nicolas  1972 Away Win 
3 1697 Campbell, Iain S  0  -  1 Misanjo, Stephen  1851 Away Win 
4 1633 Leithead, William E    -   Dickson, Robert  1793 Draw 
5 1393 McDonald, David  0  -  1 Lyons, Guy  1758 Away Win 
6 1093 McCulloch, Andrew  0  -  1 McIntyre, John W  1731 Away Win 
   - 5 

Bd Grade Stepps B (10) vs (8) Phones A Grade Comments
1 1719 Muir, Phil S  0  -  1 Bozinakis, Pavlos  2196 Away Win 
2 1715 Smalls, Jim A  0  -  1 Skettos, Nicolas  1972 Away Win 
3 1676 Brownlee, Ian G  0  -  1 Misanjo, Stephen  1851 Away Win 
4 1634 Campbell, Alistair W I    -   Dickson, Robert  1793 Draw 
5 1413 Ross, David A  0  -  1 Lyons, Guy  1758 Away Win 
6 1369 Theodoreson, Malcolm W    -   McIntyre, John W  1731 Draw 
  1 - 5 

Bd Grade Phones B (9) vs (2) Cathcart B Grade Comments
1 2089 Kojetsky, Pavel  1  -  0 Wilson, Robin M  1790 Home Win 
2 1731 Findlay, James    -   Watson, W Peter   1757 Draw 
3 1501 Shah, Dipen  0  -  1 Stewart, Alan W  1668 Away Win 
4 1482 Paterson, Colin C    -   Myant, Martin  0 Draw 
5 1260 Babington, James  0  -  1 Congalton, David G  1453 Away Win 
6 1073 Munshi, Aryan    -   Waddell, Alex M  1334 Draw 
  2 - 3 

Bd Grade Phones A (8) vs (6) Glasgow Polytechnic B Grade Comments
1 2196 Bozinakis, Pavlos  1  -  0 Gibb, Robert A  1526 Home Win 
2 1972 Skettos, Nicolas  1  -  0 Martin, Eric D  1481 Home Win 
3 1077 Waddell, Jim    -   Eldridge, John  1421 Draw 
4 1793 Dickson, Robert  1  -  0 Anderson, Craig  1415 Home Win 
5 1758 Lyons, Guy  1  -  0 McClymont, Duncan  1355 Home Win 
6 1650 Barker, Luke    -   Maclean, Angus  1354 Draw 
  5 - 1 

Bd Grade Phones B (9) vs (1) Bearsden B Grade Comments
1 2089 Kojetsky, Pavel  1  -  0 Dunn, Robert P  1598 Home Win 
2 1731 Findlay, James    -   Sharp, Alan W  1582 Draw 
3 1501 Shah, Dipen  1  -  0 McGhee, Alan  0 Home Win 
4 1487 Narang, Vishal  0  -  1 Kerridge, Simon  1508 Away Win 
5 1482 Paterson, Colin C  1  -  0 Goodall, Alistair  1431 Home Win 
6 1073 Munshi, Aryan  0  -  1 Kumar, Ishan  1073 Away Win 
  3 - 2 

Bd Grade Giffnock (5) vs (4) East Kilbride Grade Comments
1 2147 Giulian, Philip M (FM)  1  -  0 Dobbie, Graham M  1803 Home Win 
2 2007 McAlpine, Kenneth B    -   Murray, Frankie  1658 Draw 
3 1697 Campbell, Iain S  1  -  0 Robertson, Jim  1553 Home Win 
4 1633 Leithead, William E    -   Dunn, Jeff  1419 Draw 
5 1482 Weames, Richard A    -   Madhavan, Sanjith  1298 Draw 
6 1393 McDonald, David  0  -  1 Peakman, Jonlee  1217 Away Win 
  3 - 2 

Bd Grade Glasgow Polytechnic B (6) vs (10) Stepps B Grade Comments
1 1526 Gibb, Robert A  1  -  0 Muir, Phil S  1719 Home Win 
2 1481 Martin, Eric D  0  -  1 Smalls, Jim A  1715 Away Win 
3 1457 Matar, Michael  0  -  1 Brownlee, Ian G  1676 Away Win 
4 1415 Anderson, Craig  1  -  0 Ross, David A  1413 Home Win 
5 1355 McClymont, Duncan  1  -  0 Theodoreson, Malcolm W  1369 Home Win 
6 1227 Alomenu, Gilbert  0  -  1 Boyce, Paul  1214 Away Win 
  3 - 3 

Bd Grade Cumbernauld (3) vs (9) Phones B Grade Comments
1 1752 Stirrat, Ralph    -   Kojetsky, Pavel  2089 Draw 
2 1739 Monaghan, Mark  0  -  1 Shah, Dipen  1501 Away Win 
3 1600 Thomson, George  1  -  0 Narang, Vishal  1487 Home Win 
4 1550 Johnstone, David  0  -  1 Paterson, Colin C  1482 Away Win 
5 1462 Pearston, John M  1  -  0 New, David  1104 Home Win 
6 1302 Monaghan, Steven  0  -  1 Munshi, Aryan  1073 Away Win 
  2 - 3 

Bd Grade Cathcart B (2) vs (8) Phones A Grade Comments
1 1790 Wilson, Robin M  1  -  0 Misanjo, Stephen  1851 Home Win 
2 1757 Watson, W Peter     -   Dickson, Robert  1793 Draw 
3 1668 Stewart, Alan W  0  -  1 Lyons, Guy  1758 Away Win 
4 0 Myant, Martin    -   McIntyre, John W  1731 Draw 
5 1351 McKenzie, Mac  0  -  1 Barker, Luke  1650 Away Win 
6 1334 Waddell, Alex M    -   McCafferty, David  1448 Draw 
  2 - 3 

Bd Grade East Kilbride (4) vs (7) Hamilton B Grade Comments
1 1803 Dobbie, Graham M  1  -  0 Mulholland, Arthur L  1600 Home Win 
2 1658 Murray, Frankie  0  -  1 Doubble, Stuart  1527 Away Win 
3 1588 Brisbane, Tom  1  -  0 Mulholland, David  1382 Home Win 
4 1553 Robertson, Jim    -   Caskie, Gordon  1381 Draw 
5 1419 Dunn, Jeff  0  -  1 MacFarlane, Andrew  1371 Away Win 
6 1423 MacKenzie, Ian    -   McAloon, Paul  1300 Draw 
  3 - 3 

Bd Grade Cumbernauld (3) vs (10) Stepps B Grade Comments
1 1752 Stirrat, Ralph  0  -  1 Muir, Phil S  1719 Away Win 
2 1600 Thomson, George  0  -  1 Smalls, Jim A  1715 Away Win 
3 1550 Johnstone, David  0  -  1 Brownlee, Ian G  1676 Away Win 
4 1418 McAteer, Derek  0  -  1 Campbell, Alistair W I  1634 Away Win 
5 1302 Monaghan, Steven    -   Theodoreson, Malcolm W  1369 Draw 
6 1225 Heron, Liam  1  -  0 Thomson, Peter  1235 Home Win 
  1 - 4 

Bd Grade Glasgow Polytechnic B (6) vs (9) Phones B Grade Comments
1 1481 Martin, Eric D  0  -  1 Kojetsky, Pavel  2089 Away Win 
2 1467 Innes, Robert    -   Findlay, James  1731 Draw 
3 1457 Matar, Michael  0  -  1 Narang, Vishal  1487 Away Win 
4 1415 Anderson, Craig  0  -  1 Paterson, Colin C  1482 Away Win 
5 1355 McClymont, Duncan  0  -  1 Fraser, Roland A  1426 Away Win 
6 1354 Maclean, Angus    -   Munshi, Aryan  1073 Draw 
  1 - 5 

Bd Grade East Kilbride (4) vs (1) Bearsden B Grade Comments
1 1803 Dobbie, Graham M  1  -  0 Dunn, Robert P  1598 Home Win 
2 1658 Murray, Frankie  0  -  1 Billcliff, Matthew  1448 Away Win 
3 1553 Robertson, Jim  0  -  1 Kerridge, Simon  1508 Away Win 
4 1423 MacKenzie, Ian  1  -  0 McGhee, Alan  0 Home Win 
5 1419 Dunn, Jeff  1  -  0 Goodall, Alistair  1431 Home Win 
6 1298 Madhavan, Sanjith  0  -  1 Billcliff, Niels  1281 Away Win 
  3 - 3 

Bd Grade Bearsden B (1) vs (3) Cumbernauld Grade Comments
1 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
2 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
3 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
4 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
5 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
6 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
  6 - 0 

Bd Grade Cathcart B (2) vs (4) East Kilbride Grade Comments
1 1757 Watson, W Peter     -   Dobbie, Graham M  1803 Draw 
2 1668 Stewart, Alan W  0  -  1 Murray, Frankie  1658 Away Win 
3 0 Myant, Martin    -   Robertson, Jim  1553 Draw 
4 1453 Congalton, David G  1  -  0 Dunn, Jeff  1419 Home Win 
5 1351 McKenzie, Mac  0  -  1 Madhavan, Sanjith  1298 Away Win 
6 1334 Waddell, Alex M  1  -  0 Shrestha, Unnabh  596 Home Win 
  3 - 3 

Bd Grade Phones A (8) vs (3) Cumbernauld Grade Comments
1 2196 Bozinakis, Pavlos    -   Stirrat, Ralph  1752 Draw 
2 1972 Skettos, Nicolas  1  -  0 Thomson, George  1600 Home Win 
3 1851 Misanjo, Stephen  1  -  0 Johnstone, David  1550 Home Win 
4 1793 Dickson, Robert    -   Pearston, John M  1462 Draw 
5 1758 Lyons, Guy  1  -  0 McAteer, Derek  1418 Home Win 
6 1650 Barker, Luke    -   Monaghan, Steven  1302 Draw 
  4 - 1 

Bd Grade Stepps B (10) vs (5) Giffnock Grade Comments
1 1719 Muir, Phil S    -   Giulian, Philip M (FM)  2147 Draw 
2 1715 Smalls, Jim A  0  -  1 Giulian, Rosie A  1929 Away Win 
3 1676 Brownlee, Ian G  0  -  1 Floros, Antonios  1882 Away Win 
4 1634 Campbell, Alistair W I  0  -  1 Thomson, David A  1797 Away Win 
5 1413 Ross, David A  0  -  1 Campbell, Iain S  1697 Away Win 
6 1369 Theodoreson, Malcolm W    -   McDonald, David  1393 Draw 
  1 - 5 

Bd Grade Bearsden B (1) vs (8) Phones A Grade Comments
1 1709 Smith, Antony V  0  -  1 Bozinakis, Pavlos  2196 Away Win 
2 1656 Callison, J Stuart  0  -  1 Skettos, Nicolas  1972 Away Win 
3 1598 Dunn, Robert P  0  -  1 Misanjo, Stephen  1851 Away Win 
4 1486 Maheshwari, Ritvik    -   Lyons, Guy  1758 Draw 
5 0 McGhee, Alan  0  -  1 Barker, Luke  1650 Away Win 
6 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
  1 - 4 

Bd Grade East Kilbride (4) vs (9) Phones B Grade Comments
1 1803 Dobbie, Graham M  0  -  1 Kojetsky, Pavel  2089 Away Win 
2 1658 Murray, Frankie  0  -  1 Findlay, James  1731 Away Win 
3 1588 Brisbane, Tom  1  -  0 Shah, Dipen  1501 Home Win 
4 1553 Robertson, Jim  0  -  1 Paterson, Colin C  1482 Away Win 
5 1423 MacKenzie, Ian  1  -  0 Munshi, Aryan  1073 Home Win 
6 1298 Madhavan, Sanjith    -   Sharan, Kartike  881 Draw 
  2 - 3 

Bd Grade Hamilton B (7) vs (5) Giffnock Grade Comments
1 1600 Mulholland, Arthur L  0  -  1 Giulian, Philip M (FM)  2147 Away Win 
2 1527 Doubble, Stuart    -   Giulian, Rosie A  1929 Draw 
3 1382 Mulholland, David  0  -  1 Floros, Antonios  1882 Away Win 
4 1381 Caskie, Gordon  0  -  1 Thomson, David A  1797 Away Win 
5 1371 MacFarlane, Andrew  1  -  0 Campbell, Iain S  1697 Home Win 
6 1300 McAloon, Paul  1  -  0 Giulian, Stuart A  1113 Home Win 
  2 - 3 

Bd Grade Bearsden B (1) vs (10) Stepps B Grade Comments
1 1709 Smith, Antony V    -   Smalls, Jim A  1715 Draw 
2 1598 Dunn, Robert P  0  -  1 Brownlee, Ian G  1676 Away Win 
3 1486 Maheshwari, Ritvik  0  -  1 Campbell, Alistair W I  1634 Away Win 
4 1508 Kerridge, Simon  1  -  0 Robertson, Ian  1471 Home Win 
5 1431 Goodall, Alistair  0  -  1 Ross, David A  1413 Away Win 
6 0 McGhee, Alan  0  -  1 Theodoreson, Malcolm W  1369 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Cumbernauld (3) vs (7) Hamilton B Grade Comments
1 1752 Stirrat, Ralph  1  -  0 Mulholland, Arthur L  1600 Home Win 
2 1739 Monaghan, Mark  0  -  1 Greenslade, Luke  1570 Away Win 
3 1600 Thomson, George    -   Doubble, Stuart  1527 Draw 
4 1418 McAteer, Derek  1  -  0 Caskie, Gordon  1381 Home Win 
5 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
6 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
  2 - 3 

Bd Grade Cathcart B (2) vs (6) Glasgow Polytechnic B Grade Comments
1 1757 Watson, W Peter   0  -  1 Gibb, Robert A  1526 Away Win 
2 1668 Stewart, Alan W    -   Roger, Michael  1399 Draw 
3 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  1355 Win by Default 
4 1453 Congalton, David G  0  -  1 Maclean, Angus  1354 Away Win 
5 1351 McKenzie, Mac  0  -  1 Alomenu, Gilbert  1227 Away Win 
6 1243 Topping, John  1  -  0 Fitzpatrick, Brian  1101 Home Win 
  2 - 3 

Bd Grade Phones B (9) vs (5) Giffnock Grade Comments
1 2089 Kojetsky, Pavel  1  -  0 Giulian, Philip M (FM)  2147 Home Win 
2 1731 Findlay, James  0  -  1 Giulian, Rosie A  1929 Away Win 
3 1501 Shah, Dipen    -   Thomson, David A  1797 Draw 
4 1482 Paterson, Colin C  0  -  1 Campbell, Iain S  1697 Away Win 
5 1073 Munshi, Aryan    -   McDonald, David  1393 Draw 
6 646 Vadalia, Jainill  0  -  1 Giulian, Stuart A  1113 Away Win 
  2 - 4 

Bd Grade Giffnock (5) vs (1) Bearsden B Grade Comments
1 2147 Giulian, Philip M (FM)  1  -  0 Sharp, Alan W  1582 Home Win 
2 1929 Giulian, Rosie A  1  -  0 Kerridge, Simon  1508 Home Win 
3 1882 Floros, Antonios  1  -  0 Goodall, Alistair  1431 Home Win 
4 1697 Campbell, Iain S  1  -  0 English, Ian  1354 Home Win 
5 1633 Leithead, William E    -   McGhee, Alan  0 Draw 
6 1393 McDonald, David    -   Stokes, Brian  1192 Draw 
  5 - 1 

Bd Grade Hamilton B (7) vs (9) Phones B Grade Comments
1 1600 Mulholland, Arthur L    -   Findlay, James  1731 Draw 
2 1570 Greenslade, Luke    -   Paterson, Colin C  1482 Draw 
3 1527 Doubble, Stuart    -   Munshi, Aryan  1073 Draw 
4 1381 Caskie, Gordon  0  -  1 New, David  1104 Away Win 
5 1371 MacFarlane, Andrew  1  -  0 Vadalia, Jainill  646 Home Win 
6 1300 McAloon, Paul    -   Lukhi, Neev  498 Draw 
  3 - 3 

Bd Grade Giffnock (5) vs (2) Cathcart B Grade Comments
1 2147 Giulian, Philip M (FM)    -   Watson, W Peter   1757 Draw 
2 1929 Giulian, Rosie A  1  -  0 Congalton, David G  1453 Home Win 
3 1797 Thomson, David A  1  -  0 Waddell, Alex M  1334 Home Win 
4 1697 Campbell, Iain S  0  -  1 Topping, John  1243 Away Win 
5 1482 Weames, Richard A  0  -  1 Corrigan, Neil  1238 Away Win 
6 1056 Jordan, Joe  0  -  1 Vats, Sachin  0 Away Win 
  2 - 3 

Bd Grade Phones A (8) vs (7) Hamilton B Grade Comments
1 2196 Bozinakis, Pavlos  1  -  0 Greenslade, Luke  1570 Home Win 
2 1972 Skettos, Nicolas  1  -  0 Doubble, Stuart  1527 Home Win 
3 1793 Dickson, Robert  1  -  0 Mulholland, David  1382 Home Win 
4 1758 Lyons, Guy  0  -  1 MacFarlane, Andrew  1371 Away Win 
5 1731 McIntyre, John W  1  -  0 McAloon, Paul  1300 Home Win 
6 781 Anbu, Rajkumar  0  -  1 Saemundsson, Thor  1137 Away Win 
  4 - 2 

Bd Grade East Kilbride (4) vs (10) Stepps B Grade Comments
1 1803 Dobbie, Graham M  1  -  0 Muir, Phil S  1719 Home Win 
2 1658 Murray, Frankie  1  -  0 Smalls, Jim A  1715 Home Win 
3 1588 Brisbane, Tom  0  -  1 Brownlee, Ian G  1676 Away Win 
4 1553 Robertson, Jim    -   McIntosh, James  1491 Draw 
5 1419 Dunn, Jeff  1  -  0 Ross, David A  1413 Home Win 
6 1298 Madhavan, Sanjith    -   Theodoreson, Malcolm W  1369 Draw 
  4 - 2 

Bd Grade Cathcart B (2) vs (3) Cumbernauld Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Stepps B (10) vs (9) Phones B Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Cumbernauld (3) vs (5) Giffnock Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Glasgow Polytechnic B (6) vs (1) Bearsden B Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Hamilton B (7) vs (6) Glasgow Polytechnic B Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Glasgow Polytechnic B (6) vs (4) East Kilbride Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Stepps B (10) vs (2) Cathcart B Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Giffnock (5) vs (6) Glasgow Polytechnic B Grade Comments
1 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
2 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
3 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
4 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
5 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
6 0 DEFAULT  D  -  D DEFAULT  0 Drawn by Default 
  3 - 3 

Bd Grade Hamilton B (7) vs (2) Cathcart B Grade Comments
1 1600 Mulholland, Arthur L  0  -  1 Watson, W Peter   1757 Away Win 
2 1570 Greenslade, Luke  1  -  0 Myant, Martin  0 Home Win 
3 1527 Doubble, Stuart    -   Congalton, David G  1453 Draw 
4 1382 Mulholland, David    -   Waddell, Alex M  1334 Draw 
5 1381 Caskie, Gordon  0  -  1 Corrigan, Neil  1238 Away Win 
6 1298 Keenan, Alex  0  -  1 Vats, Sachin  0 Away Win 
  2 - 4 

GCL Division 2 Team Results
Team 1 - Bearsden B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 1   Callison, J Stuart   BD   -   1656   3390   1   3   1714   1   3   1714 
 2   Dunn, Robert P   BD   -   1598   3813   1   6   1694   1   6   1501 
 6   Goodall, Alistair   BD   -   1431   4115   2   6   1421   2   6   1299 
 3   Sharp, Alan W   BD   -   1582   5956      3   1794      3   1514 
 13   Stokes, Brian   BD   -   1192   14015      1   1393      1   1393 
 5   Kerridge, Simon   BD   -   1508   15294   4   6   1509   4   6   1702 
 12   English, Ian   BD   -   1354   17347   0   1   1697   0   1   1297 
 7   Smith, Antony V   BDPY   -   1709   19550   1   3   1808   1   3   1686 
 9   Billcliff, Matthew   BD   J18   1448   23999   1   1   1658   1   1   2058 
 11   Maheshwari, Ritvik   BDG2   J14   1486   24287      2   1696      2   1503 
 10   Billcliff, Niels   BD   -   1281   24917   1   1   1418   1   1   1818 
 8   Kumar, Ishan   LZGA   J11   1073   27691   1   1   1193   1   1   1593 
 4   McGhee, Alan   BD   -   0   29413   1   7   1479   1   7   1176 

Team 2 - Cathcart B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 4   Congalton, David G   GDCC   -   1453   3575   3   6   1440   3   6   1500 
 5   McKenzie, Mac   CC   -   1351   5133   0   4   1451   0   4   1050 
 3   Stewart, Alan W   CC   -   1668   6112   2   5   1590   2   5   1590 
 6   Topping, John   CC   -   1243   6286   2   3   1392   2   3   1514 
 8   Waddell, Alex M   CC   -   1334   6333   2   5   1338   2   5   1338 
 7   Watson, W Peter    CC   -   1757   6403   3   6   1767   3   6   1767 
 9   Corrigan, Neil   CC   -   1238   11437   2   2   1432   2   2   1831 
 1   Wilson, Robin M   CC   -   1790   29362   1   3   1865   1   3   1865 
 2   Myant, Martin   CC   -   0   29390   2   5   1587   2   5   1515 
 10   Vats, Sachin   CC   -   0   29587   2   2   1177   2   2   1577 

Team 3 - Cumbernauld
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 7   Monaghan, Mark   CN   -   1739   5319   0   3   1526   0   3   1125 
 1   Stirrat, Ralph   CN   -   1752   7831   3   6   1815   3   6   1815 
 2   Thomson, George   CN   -   1600   11949   2   6   1642   2   6   1520 
 8   Monaghan, Steven   CN   -   1302   12847   1   4   1392   1   4   1301 
 5   McAteer, Derek   CN   -   1418   15431   1   4   1549   1   4   1356 
 3   Johnstone, David   CN   -   1550   15588   0   5   1611   0   5   1210 
 4   Pearston, John M   CN   -   1462   17852   3   4   1474   3   4   1667 
 6   Ford, George   CN   -   683   22468   0   1   1083   0   1   683 
 9   Heron, Liam   CNHA   J15   1225   26175   1   1   1235   1   1   1635 

Team 4 - East Kilbride
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 3   Brisbane, Tom   EK   -   1588   3280   4   5   1621   4   5   1862 
 1   Dobbie, Graham M   EK   -   1803   3740   4   7   1809   4   7   1859 
 7   Dunn, Jeff   EKGI   -   1419   3810   3   6   1516   3   6   1516 
 2   Murray, Frankie   EK   -   1658   5433   3   8   1724   3   8   1682 
 4   Robertson, Jim   EK   -   1553   5812   2   8   1551   2   8   1358 
 5   MacKenzie, Ian   EK   -   1423   6956   3   4   1284   3   4   1616 
 6   Johnston, Jim   EK   -   1379   13460   1   1   979   1   1   1379 
 8   Madhavan, Sanjith   EK   J12   1298   28016   2   6   1362   2   6   1301 
 10   Peakman, Jonlee   EK   NEW   1217   28849   1   1   1393   1   1   1793 
 11   Shrestha, Unnabh   EK   J 8   596   28874   0   1   996   0   1   596 
 9   Irvine, Mark   EK   NEW   1183   29110   0   1   1583   0   1   1183 

Team 5 - Giffnock
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 3   Campbell, Iain S   GI   -   1697   3418   4   7   1474   4   7   1524 
 9   Floros, Antonios   GI   -   1882   3952   3   3   1547   3   3   1946 
 1   Giulian, Philip M (FM)   GI   -   2147   4093   4   7   1869   4   7   1919 
 2   Giulian, Rosie A   GI   -   1929   4094   4   6   1668   4   6   1860 
 4   Leithead, William E   GI   -   1633   4683   1   3   1482   1   3   1482 
 7   McAlpine, Kenneth B   GI   -   2007   4925      1   1658      1   1658 
 8   Weames, Richard A   GI   -   1482   6424      2   1328      2   1135 
 11   Giulian, Stuart A   GI   -   1113   8711   1   2   1033   1   2   1033 
 10   Thomson, David A   GI   -   1797   8744   3   4   1488   3   4   1820 
 5   McDonald, David   GI   -   1393   12932   1   5   1351   1   5   1201 
 12   Jordan, Joe   GI   -   1056   16794   0   1      0   0   - 
 6   McCulloch, Andrew   GI   -   1093   17397   0   1   1493   0   1   1093 

Team 6 - Glasgow Polytechnic B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 2   Martin, Eric D   PY   -   1481   4881   1   4   1804   1   4   1611 
 5   Eldridge, John   PY   -   1421   7829      2   1270      2   1076 
 3   Innes, Robert   PY   -   1467   9149   1   2   1666   1   2   1666 
 9   Alomenu, Gilbert   PYSW   -   1227   13560   1   2   1282   1   2   1282 
 11   Fitzpatrick, Brian   PY   -   1101   16916   0   1   1243   0   1   843 
 6   McClymont, Duncan   BALK   -   1355   25818   1   4   1463   1   4   1372 
 1   Gibb, Robert A   PY   -   1526   27416   2   4   1788   2   4   1880 
 4   Matar, Michael   PY   -   1457   28187   1   3   1579   1   3   1457 
 10   Roger, Michael   CCAU   NEW   1399   28375      1   1668      1   1668 
 7   Anderson, Craig   PY   -   1415   28434   1   3   1563   1   3   1441 
 8   Maclean, Angus   PY   -   1354   28524   2   3   1432   2   3   1554 

Team 7 - Hamilton B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 9   Doubble, Stuart   HA   -   1527   3779   3   6   1626   3   6   1626 
 6   Frame, Jim H   HA   -   1258   3977      2   1490      2   1296 
 4   McAloon, Paul   HA   -   1300   4923   2   6   1395   2   6   1273 
 1   Mulholland, Arthur L   HA   -   1600   5404   1   7   1782   1   7   1479 
 2   Mulholland, David   HA   -   1382   5405      5   1640      5   1273 
 5   Scott, Donald   HA   -   1298   7901      2   1358      2   1164 
 10   Greenslade, Luke   HA   -   1570   10296   2   4   1682   2   4   1773 
 11   Keenan, Alex   HA   -   1298   24620   0   1      0   0   - 
 8   Saemundsson, Thor   HA   -   1137   26599   1   2   1148   1   2   1148 
 7   Caskie, Gordon   HA   -   1381   27412      6   1462      6   1068 
 3   MacFarlane, Andrew   HA   -   1371   28256   4   5   1504   4   5   1745 

Team 8 - Phones A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 4   Dickson, Robert   PO   -   1793   3731   5   8   1524   5   8   1666 
 5   Lyons, Guy   PO   -   1758   4746   6   9   1443   6   9   1610 
 9   McCafferty, David   POTR   -   1448   4945      1   1334      1   1334 
 7   McIntyre, John W   PO   -   1731   5102   4   5   1380   4   5   1621 
 6   Barker, Luke   PO   -   1650   11947   4   5   1301   4   5   1542 
 8   Waddell, Jim   PO   -   1077   19969      1   1421      1   1421 
 1   Bozinakis, Pavlos   PO   -   2196   22164   7   8   1876   7   8   2208 
 3   Misanjo, Stephen   PO   -   1851   25803   6   7   1627   6   7   1930 
 2   Skettos, Nicolas   PO   -   1972   26683   7   8   1670   7   8   2002 
 10   Anbu, Rajkumar   LZPO   J15   781   27841   0   1   1137   0   1   737 

Team 9 - Phones B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 4   Paterson, Colin C   PO   -   1482   5582   5   8   1568   5   8   1659 
 2   Findlay, James   PO   -   1731   6698   3   7   1709   3   7   1659 
 10   Fraser, Roland A   POPY   -   1426   11177   1   1   1355   1   1   1755 
 5   Munshi, Aryan   PO   J12   1073   27788   4   8   1368   4   8   1368 
 11   Sharan, Kartike   PO   J13   881   27789      1   1281      1   1281 
 6   Vadalia, Jainill   PO   J 9   646   28248   0   3   1046   0   3   646 
 3   Shah, Dipen   PO   NEW   1501   28294   2   6   1644   2   6   1584 
 12   Lukhi, Neev   LZPO   J 8   498   28295      1   898      1   898 
 8   Narang, Vishal   PO   NEW   1487   28684   1   3   1522   1   3   1400 
 1   Kojetsky, Pavel   PO   -   2089   28852   6   7   1867   6   7   2170 
 9   New, David   PO   NEW   1104   28893   1   2   1422   1   2   1422 
 7   Babington, James   PO   -   1260   29484   0   1   1453   0   1   1053 

Team 10 - Stepps B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Perf 
 3   Brownlee, Ian G   LKSP   -   1676   3323   5   7   1614   5   7   1777 
 4   Campbell, Alistair W I   EWSP   -   1634   3403   3   5   1579   3   5   1729 
 5   McIntosh, James   SP   -   1491   5095   1   2   1426   1   2   1618 
 1   Muir, Phil S   SP   -   1719   5402   2   6   1820   2   6   1759 
 7   Ross, David A   SP   -   1413   5853   1   5   1544   1   5   1303 
 2   Smalls, Jim A   LKSP   -   1715   6014   3   7   1676   3   7   1676 
 8   Theodoreson, Malcolm W   SP   -   1369   6223   3   6   1404   3   6   1404 
 6   Robertson, Ian   SP   -   1471   6769   1   2   1383   1   2   1383 
 10   Thomson, Peter   SP   -   1235   10793   0   1   1310   0   1   910 
 9   Boyce, Paul   SP   -   1214   27630   1   1   1227   1   1   1627